970x210

 

Již 35. ročník osvětové kampaně Týdny pro duševní zdraví se bude konat tradičně od 10. září do 10. října. Po celé České republice bude probíhat řada vzdělávacích i kulturních akcí, happeningů, kulatých stolů a workshopů. Můžete se těšit také na besedy a dny otevřených dveří. Celá kampaň  vrcholí 10.10. -  Mezinárodním dnem duševního zdraví, pro který letos stanovila Světová federace pro duševní zdraví téma: "Je čas udělat prioritu z duševního zdraví v zaměstnání".  

Pozvánky na jednotlivé akce budou postupně přidávány na www.tdz.cz. Ke kampani zveme i další organizace a neziskovky, které podporují duševní zdraví a upozorňují na stigmatizaci lidí se zkušeností s duševním onemocněním.  

Sledujte web tdz.cz pro další podrobnosti o přihlašování ke kampani a pro programy akcí po celé ČR!

 

Spolecne do Terstu

 

Společně do Terstu a zpět / Od institucí k životu v komunitě

V týdnu od 13. do 19. května 2024 vyrazte ven na procházku nebo si zaběhat. Kdekoliv. Pomůžete tím sobě i druhým.

Společně s Vámi chceme urazit vzdálenost, která odpovídá trase do italského Terstu a zpět. Před padesáti lety právě zde v terstské léčebně zahájil psychiatr Franco Basaglia transformaci ústavního systému na komunitní služby a změnil tak navždy pohled na péči o lidi s duševními problémy. Na této cestě je naše společnost také.

 

 TDZ 2023

 

 

Stejně jako každý podzim, tak i letos od 10. září do 10. října  bude probíhat po celé České republice řada akcí v rámci osvětové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Množství kulturních akcí, happeningů,  diskuzí, kulatých stolů a workshopů i dnů otevřených dveří bude vrcholit 10.října, který je Světovým dnem duševního zdraví. Letošním tématem tohoto svátku, vybraným Světovou federací pro duševní zdraví (WFMH), je nadmíru důležité motto: "„Duševní zdraví je všeobecným lidským právem“

Sledujte www.tdz.cz, kde jsou postupně zveřejňovány pozvánky na všechny akce v rámci kampaně. Ke kampani jsou srdečně zvány i další organizace a neziskovky, které podporují duševní zdraví a upozorňují na stigmatizaci lidí se zkušeností s duševním onemocněním. 

 

 

Srdečně Vás zveme na další zajímavé setkání nejen pro sociální podniky na téma SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ V ZAHRANIČÍ  -  příklady úspěšných sociálních podniků

Webinář navazuje na řadu webinářů platformy sociálních podniků, zaměřených na konkrétní oblast podnikání. Jako obvykle bude webinář především diskusní. Chceme sdílet praktické zkušenosti se sociálními podniky ze zahraničí na téma: zaměstnávání lidí s duševním onemocněním, oblasti podnikání, podpora a rozvoj sociálního podnikání z oblasti veřejné sféry a řada dalších témat. 

Termín: 14. 10. 2021, 13 - 15 hod

Webinář je zdarma a je zajištěno tlumočení.

Program:
            Sociální podnikání – situace v zahraničí
            Příklady praxe – videa, diskuze
            Diskuze

Odkaz ke připojení k webináři na zoom: https://us06web.zoom.us/j/87583764907
Budeme moc rádi, když nám předem potvrdíte svou účast na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partneři:
CEFEC, https://socialfirmseurope.eu/
Asociace komunitních služeb, http://www.askos.cz/
TESSEA, https://www.tessea.cz/cz/

Pozvánka s detailním programem je ke stažení ZDE.