Will Hall

Dvoudenní seminář  amerického terapeuta Willa Halla, MA, DiplPW představí nové trendy v péči o duševní zdraví, strategie pro bezpečnější zacházení s psychofarmaky, perspektivy zotavení, principy rodinné terapie a další alternativy. Seminář proběhne 21. - 22. 11. v Domě světla v Karlíně.

Will Hall se sám dokázal dostat z bludného kruhu psychóz a přestože měl diagnostikovánu schizofrenii, žije aktivním společenským životem bez medikace. Jeho přednáška na kongresu Americké Psychiatrické Asociace se v roce 2012 stala důležitým milníkem pro řadu lidí po celém světě.

Mezi pacienty českých psychiatrických ambulancí a nemocnic se s rychlostí a tajuplností samizdatu v nedávné době rozšířila jeho kniha „Průvodce bezpečnějším vysazováním psychiatrických léků." dostupná zde http://tinyurl.com/oryye5c.

Willova cesta za zotavením

Will Hall začal se svou cestou k zotavení ze schizofrenie ve 26 letech. Ve svém životopise vzpomíná: „Po těžkém roce stráveném ve státním systému duševního zdraví v San Francisku jsem se pomalu učil o své šílenství pečovat a žít s ním díky odstupu od své diagnózy. Přichýlil jsem se k mezilidským vztahům, holistické medicíně a duchovní praxi. Tento proces uzdravování (recovery) mě inspiroval k založení několika komunitních organizací. Spolupracuji s nimi na podpoře alternativ v oblasti duševního zdraví a na pomoci ostatním."

 

Je obdivuhodné, co všechno Will Hall navzdory zkušenosti s nemocí dokázal. Stal se nejen jungiánským terapeutem a podporoval a školil lidi po celém světě: a to jak lidi s vlastní zkušeností s psychickou krizí, tak také jejich blízké, psychology, lékaře, policisty, vládní úředníky...

Lze říct, že Will Hall je jednou z klíčových postav v emancipaci lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Nyní se lidé, kteří úspěšně zvládají svou nemoc, ať už s léky nebo bez nich, chtějí s Willem Hallem setkat osobně. Inspirativní setkání proběhne 20.11.2015 v Brně a 21.-22.11.2015 v Praze.

Doporučené vstupné na dvoudenní seminář v Domě světla je 150 Kč. Protože je kapacita sálu omezená (100 míst), můžete si rezervovat své místo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Aktuální informace můžete sledovat na www.fokustvs-vzdelavani.cz